16.02.2021

ClubHouse – що за фрукт і з чим його їдять?

Уже всі соцмережі гудуть стосовно нового елітного простору – ClubHouse. Тут можна тільки говорити та слухати, тому якщо ви давно хотіли поспілкуватись з Ілоном Маском або Марком Цукербергом – welcome. Але потрапити у це luxury-місце не так просто. Як стати обраним та увійти у ClubHouse – читайте нижче.

Яка ж концепція ClubHouse?

Чи мріяли ви про соцмережу без тексту? Можна сказати, радіо чи підкасти. Максимум, де ви зустрінете текст – поля для вводу особистих даних або створення кімнат (про це – далі). Тобто вся мережа заснована на аудіоповідомленнях. Тут можна послухати відомих людей, наприклад, Ілона Маска, у реальному часі. Так що, дівчата, тепер ви можете не перейматись, як виглядатиме у соцмережі. У ClubHouse це не важливо.

Головна особливість – що всі бесіди проходять у реальному часі. Не можна перемотати чи поставити на паузу або записати. 

Що таке «кімнати» та як у них зайти?

Кімнати – це ті ж самі чати у звичайних месенджерах. І вони бувають: 

 • публічні – відкриті для ваших підписників;
 • приватні – тільки для членів клубу (далі).
 

Рівні доступу у кімнатах:

 • спікери – створюють тему кімнати та обговорюють її;
 • підписники – підписники спікерів;
 • слухачі – користувачі, які просто приєднались послухати обговорення.
 

Процес створення кімнати:

 1. Користувач створює кімнату.
 2. Називає її відповідно до теми обговорення.
 3. Підписникам відразу надсилаються сповіщення.
 4. Спікери – ті, хто створив кімнату, їх може бути декілька.
 5. Коли розпочинається розмова – підписникам приходить сповіщення про початок.
 6. Відповідно, якщо перейти за оповіщенням, то можна слухати та брати участь у обговоренні теми.
 

Алгоритм доволі простий. Якщо ти більше слухач – заходиш, слухаєш бесіди, де піднімаються актуальні для тебе питання. Якщо любиш поговорити, подискутувати – вперед, тут таких, як ти, бажаючих вдосталь. Ще й на твої улюблені теми!

Тоді що означають «клуби»?

Все нове – це забуте старе. 

Клуби – це групи людей, яких цікавить одна тема. Це те ж саме, що групи чи спільноти у інших соцмережах. Клуби можна створити, подавши заявку в спеціальній формі. Але не все так просто у ClubHouse. Ніхто не гарантує створення цього клубу. Перевага надається тому, хто провів від трьох трансляцій у звичайних кімнатах.

Звичайно, обіцяють зробити цей функціонал більш доступним, але що очікувати від розробників даної соцмережі, поки невідомо. Всі застигли в очікуванні з попкорном: що ж буде далі?

Питання року: як потрапити у ClubHouse?

Основна вимога, яка сподобається не всім і яка розділяє людей на дві категорії – це IOS та Android. Якщо раніше не було такого яскравого поділу, то тут він вже просто кидається у вічі. Тому тільки ті, хто має IOS, зможуть пройти перший етап відбору у ClubHouse.

Існують два варіанти, як потрапити до цієї соцмережі. 

Перший варіант. Якщо у вас є друзі, знайомі, які вже увійшли у ClubHouse, вони можуть надіслати вам запрошення. Але кількість обмежена – 2 інвайта. Та через деякий час з’являються нові.

Другий спосіб. Зареєструватись і чекати, коли вас «приймуть у сім’ю» ClubHouse. Коли вас додадуть – невідомо, обмежень в часі немає. 

Якщо у вас є особистий бренд, раджу вже зараз реєструватись, хоча б для того, щоб забронювати ім'я користувача. Адже кількість авторизованих юзерів росте, і ваше місце під сонцем з вашим унікальним іменем може бути зайнято.

Це тільки початок. Що чекати від соцмережі та чи стане це новим TiкТоком, покаже час. Але досить багато користувачів уже пірнули в аудіокімнати, слухають бесіди тих, хто їх цікавить, та обговорюють нового «динозавра» у Facebook. А користувачі Android нервово спостерігають в стороні. Думаю, якщо ця соцмережа досягне успіху, будемо чекати це творіння і на Android. Отже, власники IOS, бути чи не бути – вирішувати вам.

От редакции. О закрытой социальной сети КлабХаус много слухов, появляются забавные мемы:

Основна вимога, яка сподобається не всім і яка розділяє людей на дві категорії - це IOS та Android

Так журнал Forbes предрекает ClubHouse провал после стремительного взлета. Подробности в этой статье.

Недавно на своем Youtube-канале техноблогер Иван Лучков опубликовал видео, которое во многом объясняет ажиотаж вокруг социальной сети КлабХаус:

Курс «SMM-специалист» создан для тех, кто продвигает свой бренд в соцсетях. Вы научитесь планировать публикации, запускать рекламные кампании, анализировать показатели эффективности и конверсии.

 

ЗАПИСАТЬСЯ

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter

Оксана Левченко

Product owner у TAS Insurance Group

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора. Если у вас есть, что дополнить — будем рады вашим комментариям. Если вы хотите написать статью с вашей точкой зрения — прочитайте правила публикации на блоге WebPromoExperts.

Социальная сеть, SMM

Хотите стать автором?
Присылайте нам свои статьи!

Вопросы и комментарии:
Авторизуйтесь, чтобы оставлять комментарии

Стоит посмотреть

Узнавайте обо всем первым!

Увага!

icon

Українська версія сайту знаходиться на стадії бета тестування.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Зрозуміло Повернутися на російську версію